Tatil Yoğunluğu Başladı, Yollarda Trafik Giderek Sıkışıyor!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tatil olması ve hafta sonu ile birleşmesi tatilcilere fırsat yarattı. Yollarda şimdiden hareketlilikler başladı.

23 Nisan’ın hafta sonuyla birleşmesiyle 3 günlük tatil fırsatı doğarken yollarda ve havalimanlarında yoğunluk arttı. Konuyla ilgili yapılan değerlendirmede İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (İSG) yoğunluğun giderek arttığı belirtilirken, 3 günlük tatil boyunca 450 bin yolcunun beklendiği belirtildi. Konuyla ilgili değerlendirme yapan İSG Operasyon Direktörü Göksu Güney, “3 günlük tatil boyunca, bugünkü gidişleri de eklersek 450 bine yakın bir yolcu bekliyoruz. Geçen seneye göre yolcu sayımızda yüzde 17’lik bir artışımız var” diyerek mevcut duruma dikkat çekerken, özellikle İstanbullu vatandaşların yoğunlukta olduğu açıklandı. İstanbul dışında tatilini geçirmek isteyen binlerce İstanbullu bunun için havayolunu tercih ederken, normal günlerin ok daha üzerinde bir yoğunluk görüldü. Yer yer yoğunluğun arttığı havalimanında uzun kuyrukların oluşması da dikkatlerden kaçmadı.

Önlemler Alındı

Havalimanlarında tatil dönemi öncesinde önlemlerin alındığı belirtilirken, vatandaşlara da konuyla ilgili uyarılarda bulunuldu. Öyle ki yolcuların en az 3 saat öncesinden havalimanında olması istenirken, terminallerde uzayan işlemler nedeniyle mağduriyetlerin yaşanabileceği ifade edildi. Bu yıl 23 Nisan hareketliliğinde geçtiğimiz yıla oranla daha da yükseliş beklenirken, şimdiden bir önceki yıla oranla yüzde 17 oranında bir yoğunluk var. Güney, Geçen sene 23 Nisan pazar gününe denk gelmişti, fakat bu sene pazartesiye denk geldiğinden bugünden itibaren 4 günlük bir tatil süremiz var. O yüzden yoğunluğumuz çok daha fazla olacak” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.