Teknosa 808 Milyon Lira Ciro Yaptı

Teknosa tarafından paylaşılan 2018’in ilk çeyrek rakamlarında büyümenin devam ettiği görüldü.

Türkiye’nin önemli teknoloji markalarından birisi olan Teknosa, 2018’e de iyi bir giriş yaptı. Yayınlanan ilk çeyrek rakamlarında yüzde 17 oranında büyüme yaşayan teknoloji markası, bu artış ile birlikte 808,4 milyon TL’lik bir ciroya ulaşmayı başardı

Yazılı Açıklama Yapıldı

İlk çeyrek itibari ile raporlar yazılı açıklama ile KAP ve basınla paylaşılırken geçen yılın aynı dönemine göre yükselene grafikleri ile dikkat çeken Teknosa, bu yılki yüksek hedeflerine ulaşma konusunda da ilk sinyalleri verdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Teknosa, ilk çeyreği itibari özellikle ortalama sepet tutarında yaşadığı yükselişe vurgu yaptı. Dönüştürme oranında da başarılı bir dönem geçiren marka, böylece grafiklerini yükseltmeyi başardı. Yazılı açıklamada Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan’ın değerlendirmelerine de yer verildi.

“2018’de Büyümemiz Sürecek”

Gürcan, “2017 yılını başarılı finansallarla kapatmamızın ardından 2018 yılına da büyüme ile başladık. Üstelik bu büyüme, mevcut mağazalarımızda gerçekleştirilen satış verimliliği ve hizmet kalitesi aracılığıyla benzer mağaza satışlarında (like for like) elde edilen yüzde 16 büyümeden kaynaklanıyor.” dedi.  Mevcut rakamlardan tatmin olduğu görülen Gürcan, 60 milyon TL tutarında yeni bir yatırım planlarının da olduğu aktardı. 2018 yılı içerisinde yapılacak bu yatırımlar ile birlikte hizmet alanını ve hizmetlerini arttırma imkanı elde edecek olan Gürcan, aynı zamanda web sitesi üzerindeki etkinliklerinin de artacağını söyledi. “Fark yaratan hizmetlerimizle müşteri deneyiminde çıtayı yükseltip, teknoloji alışverişinde tercih edilen adres olmaya devam edeceğiz.” diyerek açıklamalarını sonlandıran Gürcan, yeni dönemin Teknosa için çok daha iyi ve etkili geçeceğini de açıklamasıyla birlikte duyurmuş oldu.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.