Tesla Satışta Mercedes ve BMW’yi Geçti

Tüm dünyayı giderek etkisi altına almayı başaran Tesla, Avrupa’daki dengeleri değiştirdi. İşte sektörde yaşanan son gelişmeler.

Otomobil denildiğinde akla ilk gelen markalardan birisi olan Mercedes ve BMW artık zirbede değil. ABD merkezli Tesla, Avrupa’da satışa çıktıktan sonra burada da kendini sevdirdi. Avrupa’da yapılan satışlarda Mercedes ve BMW’yi geçmeyi başaran Tesla, elektrikli otomobil satışlarında ilk sırayı kaptı. Yapılan son güncelleme ile birlikte Mercedes’in S Class ve BMW’nin 7 serisini geride bırakmayı başaran Tesla, böylece en çok satan unvanını Avrupa’da da almayı başardı.

Sektördeki En Büyük Rakip Oldu

2017 yılı itibari ile piyasaya sunulan araç, markanın en üst segment aracı olarak tanıtılmıştı. Model S ile birlikte sektörün en iddialı markalarından birisi olmayı başaran Tesla hem BMW’yi hem de Mercedes’i geçmeyi başardı.

Pazardan Net Rakamlar Geldi

Satışlar ile ilgili net rakamlar paylaşıldı. Rakamlara göre Tesla satışlarını yüzde 30 oranında arttırmayı başardı. Bu artış ile birlikte toplamda 16 bin 132 kişiye ulaşmayı başaran marka, diğer markaları da bu yükseliş ile birlikte geride bıraktı. Mercedes S Class satışları 13 bin 359’da kalırken BMW 7 satışları 11 bin 735 olarak açıklandı. Bu durum Tesla’nın marka olarak ciddi bir güven yaratmasını sağlarken yeni sektörün SUV olduğu belirtildi. Öyle ki SUV alanında en iddialı ülke Almanya olurken, Tesla bu alanda da yine meydan okumaya şimdiden başladı. Şu anda Porsch Cayenne ile rekabet içerisine giren Tesla, bu konuda da başarıya ulaşırsa otomotiv sektöründeki tüm dengeleri değiştirmiş durumda.

Küreselde Başarı Geç Gelebilir

Avrupa’da Tesla her ne kadar sektörün lideri olsa da küresel ölçekte hala Mercedes ve BMW iddialı durumda. Şu anda dünya klasmanında lider olan marka Mercedes S Class. Bu konuda en büyük etki ise kuşkusuz Mercedes’in Çin’de yer alması. Satış rakamlarını ciddi şekilde arttıran bu durum, Tesla’nın bu konuda geride kalmasına neden oluyor. Tesla’nın Çin ve diğer uzak doğu ülkelerine yönelik hamlesi ise henüz bilinmiyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.