THY’den Afrika’ya İş Çağrısı

THY tarafından düzenlenen etkinlikte, Afrika’ya yönelik ABD’de iş çağrısı yapıldı.
THY Washington Ofisi tarafından düzenlenen etkinliğe çok sayıda temsilci katıldı. Özellikle Afrika Seyahat Birliği üyesi acente yöneticilerinin katılım gösterdiği toplantıda Afrika’ya yönelik yapılacak yeni seferler ve iş ortaklıkları hakkında konuşmalar yapılırken, THY Washington Müdürü Erdoğan Afrika’ya yönelik operasyonların artış göstereceğini söyledi.

Destinasyonlar Artacak

Toplantıda THY’nin Afrika faaliyetleri hakkında bilgiler verilirken, Afrika’da 34 ülkeden 52 farklı noktaya uçuşun yapıldığı bildirildi. Toplantıda konuşma yapan Afrika Seyahat Birliği Direktörü Khabo ise Afrika bölgesi olarak THY ile iş birliği içinde olmanın büyük bir heyecan yarattığını ve Afrika’ya yönelik yapılan bu seferler için daha fazla tanıtıma ihtiyaç duyduklarını söyledi. Toplantının ana gündem maddelerinden birisi THY’nin Afrika’ya yönelik faaliyetleri olduğu için iki taraf temsilcileri de karşılıklı olarak görüşlerini bildirirken, toplantının ABD’de yapılmış olması da aynı zamanda Afrika fırsatlarının THY aracılığıyla ülkede öğrenilmesini sağladı.

Afrika’da En Çok THY Tercih Ediliyor

THY Washington Müdürü Erkan Erdoğan, Afrika’da da en çok tercih edilen havayolu firmasının THY olduğunu ve firmanın bu alanda liderliği kesin bir şekilde ele alabilmek adına çalıştığını söyledi. ABD’den Afrika’ya yapılacak seferler için İstanbul’un önemli bir üs noktası olduğunu da dile getiren Erdoğan, İstanbul’dan 3 saatlik bir uçuş ile 38 farklı ülkeye uçuş yapılabileceğini, bölgenin Afrika’ya yakın olması sayesinde de İstanbul’un bu açıdan büyük bir avantaja sahip olduğunu dile getirdi. THY’nin pazarda en büyük Afrika kökenli olmayan firma olduğunu da vurgulayan Erdoğan, önümüzdeki dönemlerde artacak farklı noktalar ile birlikte THY’nin etkinliğini arttıracağını ifade etti.

THY En Fazla Ülkeye Uçan Firma

THY’nin genel uçuşları hakkında da bilgi veren Erdoğan, firmanın 122 ülke, 332 uçak ve 305 destinasyona sahip olduğunu ve bu sayıların THY’yi dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu firması olmasını sağladığını ifade etti.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.