Trafik Sigortasındaki Sorunlar Çözülebilir Mi?

TSB seçimlerinden galip olarak ayrılan Can Akın Çağlar yeni dönem ile ilgili iddialı konuştu. Çağlar trafik sigortası konusundaki sorunları kökten çözeceğini söyledi.

Türkiye Sigorta Birliği başkanı olan ve yeni dönemde yeniden oy çoğunluğu alarak başkan olarak seçilen Can Akın Çağlar, seçim sonrasında yeni dönem ile ilgili açıklamalarda bulundu. OVP dahilinde birliğin kısa süre içerisinde çok farklı başarılara imza atacağını söyleyen Can Akın Çağlar, özellikle trafik sigortası hakkında söyledikleri ile dikkat çekti.

Can Akın Çağlar Hedeflerini Anlattı

TSB olarak hedeflerinin sektörün büyümesi olduğunu söyleyen Çağlar, hükümet desteği ile birlikte 5 yıllık süreç içerisinde farkındalık yaratarak büyümeye odaklanacaklarını ve hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

Hükümet tarafından geçtiğimiz dönemde açıklanan Orta Vadeli Plan’ı (OVP) önemsediklerini dile getiren Çağlar, bu hedef doğrultusunda Türkiye Sigortalar Birliği olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini ifade etti. Sigorta sektörünün şu anda finansal sektörden yüzde 4’lük bir pay aldığını da hatırlatan Çağlar, hedeflerinin bu payı yüzde 10’a çıkarmak olduğunu söyledi. Hedeflerin yakalanması halinde ise sigorta sektöründeki aktif büyüklük 144 milyar liradan 300 milyar liraya çıkacak.

BES’te Rakamlar Büyümeli

Çağlar yeni dönem itibari ile gündemlerinde iki önemli sorunun olduğunu söyledi. Çağlar’a göre BES ve trafik sigortasındaki sorunların kısa süre içerisinde çözülmesi gerekiyor. BES’in ekonomik açıdan katkı sağlanması adına çok önemli olduğunu ve aynı zamanda vatandaşların geleceğe yönelik olarak güvence ve tasarruf sağlaması adına çok uygun bir hizmetin sunulduğunu belirten Çağlar, BES’teki rakamların artması gerektiğini söyledi.

Trafik Sigortasına Kökten Çözüm

Türkiye’deki trafik sigortasında yaşanan sorunların da giderilmesi gerektiğini söyleyen Çağlar, tavan fiyat uygulaması ve benzer sorunlarda yönelik çalışmalar yapacaklarını söyledi. Trafik kazalarının azaltılması adına yapılabilecek pek çok çalışma olduğunu söyleyen Çağlar, İçişleri Bakanlığı ile bu konuda gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.