Uber JUMP İle Bisiklet Kiralama İşine Giriyor

VIP taksi hizmeti ile tüm dünyada açılım yaparak yer almaya çalışan Uber, bisiklet kiralama alanında da var olmak istiyor. Marka JUMP satın almasıyla ilk adımı attı.

Uber, taksi uygulaması ile birlikte pek çok ülkede taksicilerle karşı karşıya gelirken, firma yeni bir girişimde daha bulunuyor. Pek çok ülkede kullanımda olan JUMP satın almasıyla birlikte marka bisiklet kiralama alanında da var olmak istiyor. Taşıt sonrasında bisiklet hamlesini de yapacak olan marka, farklı ülkelerde bisiklet kullanımını teşvik edecek. Yeni satın alma ile ilgili en çok merak edilen detay, satın almanın bedeli olsa da şu ana kadar Uber tarafından fiyat konusunda bilgi verilmedi. Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde ise satın alma bedelinin 200 milyon seviyesinde olabileceği belirtildi.

12 Ülkede Hizmet Veriyor

2011 yılında Social Bikes adı ile kurulan yeni sistem, daha sonrasında isim değişikliği ile JUMP olarak hizmet vermeye başlamıştı. 12 ülkede hizmetlerin sunan JUMP, bisiklet kiralama konusunda en gelişmiş ve adını duyurmuş uygulama ve sistemlerden birisi durumunda. Satın alma sonrasında konuyla ilgili açıklama yapan JUMP CEO’su Ryan Rzepecki UBER’in sistemi tam olarak anladığını ve bu nedenle de satın alma teklifini yaptığını söyledi. UBER’in özelikle zorlu bir 2017 geçirdiğini söyleyen CEO, startup’ın şu anda çok iyi bir yolda olduğunu ve başarıya ulaşacağına inandığını ifade etti. Daha önce JUMP üzerinden farklı servisleri sunan UBER, bu servisi satın alarak UBER Bike olarak artık tek başına hizmet verecek.

2 Dolara 30 Dakika Yolculuk

JUMP ile birlikte UBER ABD’de bisiklet kiralama dönemini başlatacak. Şu anda pek çok ülkede kullanılan sistem 2 dolar karşılığında 30 dakika boyunca bisiklet kiralama imkanı sağlıyor. Satın alma sonrasında JUMP üzerinde kısa vadeli bir değişiklik yapılmayacağı belirtildi. Fakat uzun dönemde sistem üzerinde değişikliklerin yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.