Yerli Otomobil CEO’su Karakaş Mı Olacak?

Türkiye’de yerli otomobil konusunda şu anda en çok merak edilen projenin başına kimin getirileceği.

Uzun zamandan beri yerli otomobil projesiyle ilgili gündemde pek çok gelişme yaşanırken son dönemlerde en çok merak edilen detay proje CEO’sunun kim olacağı. CEO olarak Türk bir isimle anlaşma beklenirken son günlerde kulislerde en çok konuşulan konu Gürcan Karakaş. Yıllardan beri sektörde deneyim kazanan ve başarılı pek çok projede bulunan Karakaş’ın teklife evet dediği de gelen bilgiler arasında.

Resmi Açıklama Gelmedi

Son olarak yapılan resmi açıklamalarda CEO olarak 3 aday üzerinde karar kılındığı ve bu 3 aday ile görüşme yapılacağı belirtilmişi. Gürcan Karakaş’ın bu 3 isim arasında olduğuna kesin gözüyle bakılırken şu anda yönetimin Karakaş ile imza masasına oturduğu söyleniyor.

Gürcan Karakaş Kimdir?

1965 doğumlu olan Karakaş, 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1988 yılında ASELSAN ile ilk görevine başlayan Karakaş, 1990 yılında Bosch, 1991 yılında ise Almanya’da görev aldı.

2004 yılına kadar yurt içi ve yurt dışı pek çok görevde bulunan isim 2004 yılı itibari ile Bosch Türkiye Genel Müdür olarak görev yapmaya başladı. 2007 yılında ise Almanya merkeze geçen Karakaş, burada yenileme pazarlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Yeni iş için Türkiye’deki en etkin isimlerden birisi olarak gösterilen Karakaş’ın bu konuda nasıl bir yanıt vereceği ve görevin başına geçip geçmeyeceği merak ediliyor.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.